Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa’nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal’ın sorularını yanıtladı, operasyonu Gülen cemaatinin yaptığını söyledi.

Aziz Yıldırım

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa’nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal’ın sorularını yanıtladı. Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe’ye kumpas kurulduğunu iddia etti. Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi Şike davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi. Yeniden yargılanma gibi bir ümidinin olmadığını söyleyen Yıldırım, yargı kararına saygı duymadığını sözlerine ekledi. Yıldırım’ın WSJ Türkiye’ye verdiği röportajdan satırbaşları şu şekilde;

-Şike Davası iktidarı ele geçirme amaçlı bir yargının eseridir

-Başbakan “Paralel Devlet var” dedi, bütün operasyonları Gülen Cemaati yaptı

-AKP Cemaat ile birlikte iktidara yürüdü

-Beni Ergenekon’dan içeri alamadılar, Şike Davasını uydurdular

-Şike Davası delilleri sahte, tutarsız

-Fenerbahçe Atatürkçü bir takım, taraftara müdahale olmaz

-Sandıkla geldim, sandıkla gitmiyorum, bu demokrasi ayıbıdır

-Yeniden adil yargılama olursa memnuniyetle karşılaşırız

-Yargının kararlarına saygı duymuyorum

-Vicdanen rahatım, hapis yatmaya gidiyorum..

Bu politik, siyasi kararın alınmasının neticesi, 2011 yılında bazı dış güçlerin Türkiye’de yapmış oldukları operasyonların devamıdır. Bu operasyon Turkiye’de Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet, casusluk dosyalarınıyöneten bu özel yetkili mahkemeler Turkiye’de bütün yüksek tepeleri düz hale geitrmek, ve Tükriye’de bütün her seyi kendi ellerine alabilen bir iktidarı yaratmak için yapılmış bir muhakame sistemidir.”

Bunların hepsini Gülen cemaati mi yaptı?
Evet, son 11 yıllık süreç icerisinde Türkiye Cumhuriyeti AK Parti’si cemaatle içiçe Turkiye’de iktidiara yurudu.” “Sayın Başbakan 17 Aralık’taki beyanında paralel devlet var, ve cemaat bu paralel devleti yürütüyor dedi, ve bu savcılar, hakimleri, polisleri, hepsini görevden aldılar bunlar cemaatçi diye. O zaman bütün bu operasyonaları, bizim operasyon dahil olmak, üzere cemaat yapmıştır.” “Önemli olan benim vicdnalarda aklanmamdır, kurulmus istiklal mahkemelerine benzeyen bu yargının kararlarına saygı duymuyorum. Onun için de vicdanen rahatım, ve hapis yatmaya geliyorum. Kactı diyenler özür dilemeliler, bir zaman icerisinde Fenerbahçe’nin haklılığı yine ortaya cıkacaktır.” (eurosport)