Genco Erkal’ın açık hava tiyatrosuna dönüştürdüğü, İstanbul Eminönü’ndeki Çorlulu Ali Paşa Hanı’ndaki tiyatrosu, kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Tiyatroda, seyircilerin oturduğu platformun tamamen parçalanmış olduğu belirtildi. Ünlü tiyatro sanatçısı, suç duyurusunda bulunduğunu, yeni dönemdeki oyunların bir süre erteleneceğini belirtti.

Genco Erkal’ın tiyatrosuna saldırı

Ramazan Bayramı sırasında tahrip edildiği belirtilen tiyatroda, seyircilerin oturduğu tahta platformun tamamen kullanılamaz hale getirilmiş olduğu öğrenildi. Erkal, şüphelendiği kişiler olmasına karşın yapanların kimliğinin tam olarak bilinemediğini söyledi. Mekânla ilgili daha önce kardeşi Ferit Erkal ve handa dükkânı bulunan Osman adlı kişiyle sorun yaşadığını belirten Erkal, tahribatın mekânın tiyatro olarak kullanılmasını istemeyenlerce yapılmış olabileceğini ifade etti.

Sanatçılar girişimi saldırıyı kınadı
Genco Erkal tiyatrosuna yapılan saldırı kınandı. Sanatçılar Girişimi’nce yapılan açıklamada, “Suçluların yakalanarak cezalandırılmasını beklerken, bu değerli sanat kurumun uğradığı maddi zararın karşılanması için de sanatçılar ve sanat kurumları gerekeni yapmalıdır. Sanat ve insanlık düşmanlığına karşı her zaman birlikte, omuz omuza yürüyüşümüz sürecektir” ifadelerine yer verildi.(Aydınlık)