Tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde akşam saatlerinde hayatını kaybeden 88 yaşındaki Seba, bu hastanede uzun süredir tedavi görüyordu.

Süleyman Seba

Seba’nın vefatının ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün internet adresinden de bir mesaj yayımlandı. Taziye mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Beşiktaşımızın tarihine damgasını vuran, hayatının tamamını siyah-beyaz olarak yaşayan, gönlünde ve aklında sadece Beşiktaş olan, her daim yol göstericimiz ve camiamızın birleştirici unsuru olan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Beşiktaşlı duruşunun en önemli temsilcisi Süleyman Seba, bundan böyle gönüllerimizin bir parçası olarak tüm Beşiktaşlıların içinde yaşayacak… Hatıraları ise asla akıllarımızdan çıkmayacak.

Süleyman Seba’nın adı, her Beşiktaşlı için gurur duyduğu büyük bir değer olarak hem gönüllerimizin hem de tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazıldı.

Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın toprağı bol, ruhu şad olsun… Tüm hakkımız kendisine helal olsun…

Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet, tüm Beşiktaş Camiasına, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

Tören düzenlenecek
Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Onursal Başkanı Süleyman Seba için Cuma günü Vodafone Arena’da tören düzenlenecek.

Kulüpten yapılan açıklamada, vefatı ile tüm camiayı ve Türkiye’yi yasa boğan Süleyman Seba için, 15 Ağustos Cuma günü saat 11.00′de Vodafone Arena’da tören düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, Seba’nın cenazesinin, Dolmabahçe Camii’nde Cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verileceği de kaydedildi. (ANKA)