Kültür - Sanat Etkinlikleri

Sizin için hazırladığımız kültür sanat etkinliklerine göz atmadan program yapmayın

Konser
Rihanna

Rihanna

Konu:
Rihanna
Yer:
BJK İnönü Stadı

Pozitif Live’dan yapılan açıklamaya göre, ünlü şarkıcının ”Diamonds World Tour” kapsamında 30 Mayıs’ta BJK İnönü Stadı’nda vereceği konserin tüm kategorilerdeki biletleri 15 günde satıldı.

Barbadoslu ünlü şarkıcı, İstanbul’un yanı sıra çevre illerden de hayranlarının gelmesinin beklendiği konserde, turnesine özel olarak hazırlanan pırlanta şeklindeki sahnede ve dans şovlarıyla seyirci karşısına çıkacak.

Rihanna, ”Diamonds World Tour” kapsamında 8 Mart’tan itibaren 28 farklı şehirde gerçekleştireceğiAmerika turunun ardından, 26 Mayıs’taİspanya’dan Avrupa turnesine başlayacak ve sırasıyla Avusturya, Türkiye, Belçika, Finlandiya,Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, Portekiz, İsveç ve İngiltere’de hayranlarıyla buluşacak.

Konser
Helloween

Helloween

Konu:
Helloween
Yer:
Refresh the Venue

Avrupa’nın en büyük heavy metal gruplarından Helloween, Almanya’nın bir diğer efsanevi grubu Gamma Ray ve Brezilya’lı grup Shadowside Türkiye’nin rock & metal dergisi Headbang’in 6. yaşını kutladığı konser için 12 Mart 2013′te Refresh the Venue’de sahne alacak.

Kapı Açılış: 19.00
Bilet Fiyatları:
Sahne Önü 107,50 TL
Genel Giriş 62,50 TL

Konser
David Guetta

David Guetta

Konu:
David Guetta
Yer:
Maslak Küçükçiftlik Park

Fergi, Nicki Minaj gibi isimlere yaptığı prodüksiyonlarla günümüz pop müziğinde önemli bir konuma gelen Fransız dans müzisyeni David Guetta, 4 Mayıs’ta Maslak Küçükçiftlik Park’a geliyor. Albümleriyle dünya çapında yaklaşık 15 milyonluk satış rakamına ulaşan ve neredeyse bütün pop yıldızlarının kendilerini bir şekilde teslim ettiği Guetta’nın performansı öncesi Türkiyeli DJ’ler Suat Ateşdağlı ve Emrah İş sahne alacak.

Tiyatro
Kadınlar Aşklar Şarkılar

Kadınlar Aşklar Şarkılar

Konu:
Kadınlar Aşklar Şarkılar

“Kadınlar Aşklar Şarkılar”, trans kadınların çocukluklarına, aşklarına ve ölümlerine adanmış tek kişilik fakat çok’sesli bir oyundur.

Tüm sesler, hikâyelerini doğrudan seyirciye anlatırlar. Fakat seyirci, alıştığımız seyirci değildir artık. Adı aşkla, arayışla, özlemle ve ölümle iç içe geçmiştir şimdi. Her kadın, ölüme doğru yol alırken, varlığı seyircide somutlaşmış bu belirsiz kişiye doğru seslenir. Aşkların, ölümlerin, arayışların asıl muhatabı bu belirsiz kişidir çünkü:

“Belki bin yıldır burdayız biz…”

Yazan: Şâmil Yılmaz
Oynayan : Ahmet Melih Yılmaz
Yöneten: Serdest Vural
Işık tasarım: Umut Eser
Dış ses : Ayşegül Çaylı
Asistan: Nazli Özdemir

“Kadınlar Aşklar Şarkılar” bir Domus Sanat Çiftliği projesidir.

Yer: İkinci Kat Adres: İstiklal Caddesi Olivya Geçidi Sokağı, No:1, Olivya Han Kat:2 (Galatasaray Lisesi’ni 50 m. geçtikten sonra, Greyder Ayakkabı Dükkanı’nın köşesinden dönünce soldaki ilk apartman, ‘ikinci kat’)
Saat: 20:30

Tiyatro
Islah Evi

Islah Evi

Konu:
Islah Evi
Tarih:
11.01.2013 Cuma - 15.01.2013 Salı

Mustafa Üstündağ, Kenan Ece ikilisinin kurdukları Çamur’dan Tiyatro’nun ilk oyunu “Islah Evi”ni kaçırmayın.

Mustafa Üstündağ, Kenan Ece ikilisinin kurdukları Çamur’dan Tiyatro’nun ilk oyunu “Islah Evi”; 2013 yılının ilk oyunu için 11 Ocak 2013, Cuma akşamı saat 20:30’da Afife Jale Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşurken; 15 Ocak 2013, Salı akşamı saat 20:30’da da Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Konser
Göksel

Göksel

Konu:
Göksel
Tarih:
25.01.2013 - Cuma

Göksel yeni ve eski şarkılarına yer vereceği bir konser ile sizlerle buluşacak.

Türk pop müziğinin önemli kadın yorumcu ve şarkı yazarlarından Göksel, 2012 yılının en iyi albümlerinden biri olarak nitelendirilen ‘Bende Bi Aşk Var’ ile Ghetto’da bir kez daha sizlerle! Son klibini albüme adını da veren, “Bende Bi Aşk Var onu hep yanlış kalplere bıraktım…” sözleriyle başlayarak günümüz ilişkilerinin ortak ‘son’larını naif ve samimi bir dille anlatan şarkıya çeken Göksel yeni ve eski şarkılarına yer vereceği bir konser ile sizlerle buluşacak.

Tam: 40 TL Öğrenci: 30 TL Kapı: 50 TL
Yer: Ghetto

Konser
Pink Floyd

Pink Floyd

Konu:
Pink Floyd
Tarih:
15.01.2013 - Salı

Beyoğlu Eskici Live, her ay farklı bir müzik grubu ya da sanatçısı için düzenlenecek “MüzMozCa Tematik Geceler”ine Ocak ayında Pink Floyd ile başlıyor.

Pink Floyd’un geçmişten günümüze bilinen video ve parçalarının yanı sıra, özenle seçilmiş alternatif videolarının, söyleşilerinin, demo kayıt örneklerinin grubun sevenlerine sunulacağı gece; 15 Ocak 2013, Salı akşamı saat 21:00’de Beyoğlu Eskici Live’da gerçekleşecek.

Progressive rock müziğinin dev grubu Pink Floyd’un 1970’lerde ardı ardına yayınladığı konsept albümleri “Dark Side of the Moon”, “Wish You Were Here”, “Animals” ve “The Wall”; grubun rock müziğin ikonları arasındaki yerini sonsuza dek garantiledi. 1980’lerin ortalarına doğru anlaşmazlıklar yaşayan grup; David Gilmour liderliğinde 2006’ya kadar turnelerini sürdürürken, Roger Waters da kendi canlı kariyerini büyük oranda Pink Floyd malzemelerine dayandırdı ve halen büyük bir prodüksiyonla “The Wall” turnesini gerçekleştiriyor.

15 Ocak 2013, Salı akşamı saat 21:00’de Beyoğlu Eskici Live’da gerçekleşecek etkinliğin biletleri mekanın gişesinden temin edilebilir.

Konser
Dünden bugüne muhalefet şarkıları

Dünden bugüne muhalefet şarkıları

Konu:
Naim Dilmener 'Dünden Bugüne Muhalefet Şarkıları'
Tarih:
19 Aralık Çarşamba

Birlikte olmak ve birlikteyken şarkı söylemek her zaman iyidir. İster gökyüzüne bakın ister geleceğe… 19 Aralık Çarşamba akşamı aynı şarkıları hep birlikte dinlemek ve söylemek için İstanbul Live’da bir araya geliyoruz.

Naim Dilmener’in DJ setinin başında olacağı gecede Ahmet Kaya’dan Cem Karaca’ya, Bandista’dan Koma Denge Azadi’ye, Grup Yorum’dan Kızılırmak’a, Türkçe’den Kürtçe’ye marş ve muhalefet şarkıları, türküleri dinleyeceğiz.

“Kum Gibi”den “Terketmedi Sevdan Beni”ye, “Avusturya İşçi Marşı”ndan “Kızıldere”ye kadar, bizi BİZ yapan marş ve türküler. Aydınlık yarınlar için söylenmiş, her zaman da söylenecekler…

Tiyatro
Beraberce ölmek

Beraberce ölmek

Konu:
Beraberce ölmek
Yer:
Garajistanbul
Tarih:
01-21 Ocak

Disiplinlerarası topluluk biriken’in Re: Fwd: die in good company (Ynt: İlt: beraberce ölmek) adlı yeni oyunu 7 Ocak ve 21 Ocak 2013, Pazartesi saat 20.30’da garajistanbul’da seyirciyle buluşacak.

Yapımını Bimeras-iDANS’ın üstlendiği; yazımı, tasarımı ve sahnelemesi biriken’e ait olan projede Gökçe Yiğitel ve Okan Urun oynuyor.

Konser
konser

Borusan Müzik Evi’nde gelecek hafta

Konu:
Borusan Müzik Evi
Tarih:
12-13-14-15 Aralık
Yer:
Borusan Müzik Evi

Hezarfen Ensemble, besteci ve bağlama sanatçısı Taner Akyol ile 12 Aralık Çarşamba akşamı aynı sahneyi paylaşacak. Hollanda cazının en iyilerinden Jasper Blom Quartet 13 Aralık Perşembe; kabare ve şanson geleneğinden ilerleyen Şirin Soysal Kurt Weill şarkılaryla 14 Aralık Cuma; şarkılarını, “olması mümkün olmayan her şey”e ithaf eden Seni Görmem İmkansız (SGI) 15 Aralık Cumartesi akşamı Borusan Müzik Evi’nde olacak.

TANER AKYOL & HEZARFEN ENSEMBLE
Açıklamalı Konser
Tarih : 12 Aralık Çarşamba
Saat : 20.00

A Dutch Delight
JASPER BLOM
Tarih : 13 Aralık Perşembe
Saat : 21.30

“ŞİRİN SOYSAL KURT WEILL SÖYLÜYOR”
Tarih : 14 Aralık Cuma
Saat : 21.30

SGI (Seni Görmem İmkansız)
Tarih : 15 Aralık Cumartesi
Saat : 21.30

Sergi
Pawel Althamer Galeri Manâ'da

Pawel Althamer

Konu:
Pawel Althamer
Tarih:
20.11.2012 - 12.01.2013
Yer:
Galeri Manâ

Sanatçının Istanbul’daki bu ilk solo sergisinde Deutsche Guggenheim, Berlin siparişi üzerine ürettiği Almech isimli yerleştirmesinden altı adet heykel yer alıyor.

Althamer’in doğal büyüklükteki altı adet portre heykeli, ruhani varlıklarıyla izleyicide hem huzur hem endişe uyandıran, bembeyaz ve solgun bir hayaletler topluluğu oluşturuyor. Deutsche Guggenheim ile sanatçının babasının Varşova, Polonya şehrinde kurmuş olduğu plastik üretim atölyesi Almech arasındaki bir değiş-tokuştan doğan bu seri, betimlenen kişilerin – Deutsche Bank çalışanları, müze personeli ve ziyaretçiler – yüz kalıpları ile bedenlerini oluşturan plastik malzemeyi bir araya getiriyor.

Konser
Gaz Coombes Salon'da

Gaz Coombes

Konu:
Gaz Coombes
Yer:
Salon sahnesi
Tarih:
22.11.2012
Saat:
21.30

Britpop ve alternarif rock müziğin başarılı gruplarından Supergrass’ın solisti Gaz Coombes, solo projesiyle, ilk defa İstanbul’da! Son 20 senedir yayımladıkları single ve albümlerle alternatif müzik piyasasına hareket getiren Supergrass’ın esas adamı Gaz Coombes, 22 Kasım akşamı saat 21.30’da Salon sahnesinde!
Gaz Combees konserinin biletleri 35TL (ayakta) ve 25 TL (öğrenci) üzerinden satılıyor. Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Lale Kart sahipleri, biletlerini %25’e varan özel indirimlerle temin edebiliyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Salon gişesi pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

Konser
Candan Erçetin yeniden Bostancı'da

Candan Erçetin

Konu:
Candan Erçetin
Yer:
Bostancı Gösteri Merkezi
Tarih:
17.11.2012

Bostancı Gösteri Merkezi’nin vazgeçilmez ismi, Candan Erçetin, 17 Kasım’da yeniden izleyicileriyle buluşuyor.

Konser
Sting

Sting

Konu:
Sting
Yer:
Ataköy Atletizm Arena
Tarih:
26.11.2012

Sting büyük başarı kazanan 2011-2012 Dünya Turnesi’nin ardından, sevilen şarkılarını sadece 5 enstürman eşliğinde seslendirdiği Back to Bass turnesi ile yeniden Avrupa’da.

Konser
Stevie Wonder İstanbul'a geliyor

Stevie Wonder

Konu:
Stevie Wonder
Yer:
Küçükçiftlik Park
Tarih:
14.09.2012

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 40. kuruluş yılında ağırlayacağı isimler arasında yer alan Stevie Wonder, ”Garanti Caz Yeşili” etkinlikleri kapsamında İstanbul’da sahne alacak.