Haftanın Röportajı

İstanbul Ekolü ile Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık

Kurumsal eğitim dünyası digital kuşağa geçiyor Pazartesi, 16 Eylül 2013 Okurlarımız, Yard. Doç. Dr. Cüneyt Dirican’ı sitemiz Haberboyu’ndaki “Köşe Finans” yazılarından tanıyor. Bu hafta, Dr. Dirican’la kurumsal eğitimler, danışmanlık ve iş koçluğu sektörü hakkında görüşeceğiz. Dr. Dirican kendini bize kısaca tanıtabilir misin? Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık ve Finans doktorası ve Sermaye Piyasası […]

Kurumsal eğitim dünyası digital kuşağa geçiyor

Dr. Dirican'la kurumsal eğitimler, danışmanlık ve iş koçluğu sektörü hakkında görüştük

‘Hayatın size dokunmasına izin verin’

Haberboyu'nun bu haftaki konuğu; 'Nefesimizin farkında olmak, nasıl yaşadığımızın farkında olmaktır...' diyen değerli Pilates eğitmenimiz Yeliz Ürker Hakgüden ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Sağlıktan büyük zenginlik yoktur’

Haberboyu'nun bu haftaki konuğu; Türkiye'de hemşireliğin hızla profesyonel bir modele doğru ilerlediğini söyleyen, özel İncirli Ethica Hastanesinde görev yapan hemşiremiz Cem Topal ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Sinema herkesin kendini farklı gördüğü bir yer’

Haberboyu'nun bu haftaki konuğu; Sinemayı ruh ve beden gibi, görünen ve görünmeyen varlığımız olarak tanımlayan genç yönetmenimiz Berk Kuşbeygi ile kısa film üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Kabahatli müzik değil, çalgıcıdır

Bu haftaki haberboyunun konuğu; ‘Blues’ çatısı altında var olan her tarzda (shuffle, oniki sekiz, Rock'n Roll'a’dan Soul'a kadar birçok esere hayat veren O.K BAND grubunun kurucusu ve aynı zamanda grubun vokal+elektro gitaristi Suat Aktar ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Bizim ülkemizde sinema ve dizi setleri henüz bir sektör olabilmiş değil’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; değerli yönetmenimiz Özgür Pak ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Tiyatro, toplum kültürünün aynasıdır’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; genç tiyatro oyuncumuz Selim Turgay Deli ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

”Sanat özü-ruhu okşayan ise daha çok şeyler var”

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; birçok sanat dalıyla ilgilenen, çok yönlü, değerli yönetmenimiz Genco Demirer ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘İyi kitabın övgüsü kendi içinde saklıdır’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; Oğlak Yayınevi'nin halkla ilişkiler sorumlusu İrem Gürsoy ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Tarihe tanıklık etmiş bir eser asla yalan söylemez ve insanlık tarihinin gerçek bir kanıtıdır’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; değerli restoratör Ufuk Denizli ile kazılar, gün yüzüne çıkan eserlerimiz ve kültürel değerlerimiz hakkında hoş sohbet gerçekleştirdik.

‘Aile büyümenin temel taşı olarak görülmektedir’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; Uzman Psikolog Şeyma İzmitli ile ergenlik dönemine girmiş gençlerimiz ve ebeveynlerimiz hakkında eğitici hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Seks filmi hariç her tür filmi çekerim’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; neşeli, esprili, sette ve özel hayatında hep pozitifliği ile sevilen, yaptığı işin kalitesi ile anılan değerli Görüntü Yönetmenimiz Vecihi Ener ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Makyajı tamamlayan son dokunuştur’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; değerli makyözümüz Ayla Şahin ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

‘Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermek’

Haberboyu’nun bu haftaki konuğu; 20 yıldır tekstil dünyasında iç ve dış piyasaya tasarımlarını sunan değerli modacımız Ayşe Arslan ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.