“Sayın abonemiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bulunduğunuz bölgede yapılan çalışmalar nedeni ile internet bağlantınız çalışmamaktadır.yaklaşık 1 saat sonra çalışma tamamlanacaktır.”

Bu mesajın sahibi çalışma yapılacağını önceden bildirmeden evimdeki internet ve telefon bağlantımı kesen TTNET müşteri hizmetlerine ait. Üstelik bu mesajı cumartesi gününden beri her aradığımda dinliyorum ve her aradığımda yapılan çalışmanın 1 saat içerisinde giderilip telefon ve internet hizmetimin yeniden açılacağı belirtiliyor.

Bu gün ise sabırla arızanın giderilmesini beklerken evime ait olan telefonumu aradığımda bu seferde yıllardır kullandığım ev telefonumu başkasının açması süprizi ile karşılaşıyorum. Karşımdaki bayan “beyefendi yanlış arıyorsunuz” diyor, ev numaram yıllardır cep telefonumda kayıtlı olduğu halde kapatıyorum ve kontrol ediyorum bakıyorum evet benim evimin numarası sonra tekrar arıyorum yine aynı bayan “beyefendi gerizekalı mısınız numarayı kontrol edin öyle arayın’’ deyip yüzüme telefonu kapatıyor.

Sevgili dostlar aslında bu yaşadığım Türkiye’de binlerce vatandaşımızın her gün yaşadığı buna benzer olaylardan sadece bir tanesi, insanımıza sunulan hizmet ve kalitesi bu!

Aslında bu haftaki yazımın tamamını ülkemizde kadına uygulanan şiddete ayırmıştım ancak bu konuyu bir dahaki yazımda daha geniş kapsamlı değinmek üzere erteledim.

Dünyanın ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde insanlar şansa ölürken bizim ülkemizde insanımız şansa yaşıyor. Nası lmı derseniz işte size binlerce örnekten sadece bir kaçı:

Yolda yürürken eliyle dokunduğu direkte elektrik kaçağı olduğu için ölen vatandaşlarımız,

belediyenin süs havuzuna giren ve havuzun suyundaki kabloların yarattığı elektrik kaçağından hayatlarını kaybeden minikler,

sağlamdır diye güvenip TOKİ’den alınan evlerde sele kapılıp hayatlarını kaybedenler,

okulda içtikleri sütten zehirlenen öğrenciler,

5 yıldızlı otellerde yedikleri yemekten zehirlenenler, içtikleri alkollü içkiden zehirlenip hayatlarını kaybedenler,

bir maç sonucunda galibiyet sevincini silahı ile kutlayanların kurşunu ile hayatlarını kaybedenler,

bayram da geldi diye sevinip silahını ateşleyenlerin kurşunu ile hayatlarını kaybedenler,

sokak ortasında, evlerinde şiddete maruz kalan ve öldürülen onlarca kadınımız.

Sevgili dostlar her yazımın sonunu aydınlık günler dileyerek bitiriyordum, ancak bu kez farklı bir son ile bitireceğim,

Allah bu ülkede yaşayan her vatandaşımıza sabır ve şans versin!
https://twitter.com/#!/erkanilmi
http://www.facebook.com/#!/erkanilmi