Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan: “PKK ve onun uzantılarıyla görüşen namerttir, görüştüğümüzü ispatlamayan şerefsizdir.” Oslo görüşmeleri ortaya çıkınca da: “Biz görüşmedik, devlet görüştü.” Belgeler ortaya çıkınca da: “Görüştük ne yapalım!” Geçtiğimiz günlerde ise daha açık ve net: “Terör örgütü PKK ve İmralı ile görüşürüz!”

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de bir komisyon toplantısında BDP milletvekili Altan Tan, “Atatürk’e sevgi duymuyorum” dedi. Komsiyondaki CHP’li üyeler haklı olarak tepki gösterdiler ve uzun süre tepkilerini devam ettirdiler. BDP’li Altan Tan’ın bu çıkışına BDP’lilerden başka tek tepki göstermeyen kişi komisyon başkanı AKP’li İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin!

Tam 79 yıl sonra Ankara Valiliği Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin yasaklandığını ve müdahalede bulunulacağını açıkladı. Yapılacak herhangi bir Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde, yani bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ellerimizde Türk bayrakları, Atatürk resimleri ile Cumhuriyet Bayramını kutlarken güvenlik güçleri tarafından müdahaleye maruz kalacakmışız!..

Unutmadan öncelikle buradan kendi adıma bir suç ihbarında bulunayım: Ben Türk bayrağı ve Atatürk resmi ile yürüyeceğim, bol bol da resim çektireceğim, müdahale olursa da gururla şanlı bayrağımızı ve Atatürk resmini taşımaya devam edeceğim.

Bu yasaklama kararının ardından başta CHP olmak üzere bir çok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu da yaptıkları açıklamalarla kutlamaları gerçekleştireceklerini açıkladılar. Toplumumuzun her kesiminden genci yaşlısı tüm vatandaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Bayramımızın çoşku ile kutlanacağından da kimsenin şüphesi olmasın.

Cumhuriyet döneminin öz varlıklarını satarak o paralarla icraat yaptık diye vatandaşlarımızın gözünü boyamaya çalışan AKP iktidarı cumhuriyetin temelleri ve onun kurucusu ulu önder Atatürk ile ilgili aldığı kararların kendilerine ne şekilde yansıyacağını da mutlaka hesaplıyordur.

Bu ülkenin topraklarına girip binlerce askerimizi şehit eden PKK terör örgütü ve onun elebaşısı Öcalan ile görüşürüz diyecek kadar toplumun vicdani duygularından uzak bu iktidar umarım ki en kısa zamanda bu yanlışlardan arınıp doğruyu bulur.

Sevgili dostlar hem mübarek Kurban Bayramı hem Cumhuriyet Bayramı bu yıl aynı tarihlere denk geldi, hepimizin bayramları hem mübarek hem de kutlu olsun.

Ankara’nın taşına bak
Gözlerimin yaşına bak
Uyan uyan Gazi Kemal
Şu feleğin işine bak!

Kılıcını vurdum taşa
Taş yarıldı baştan başa
Uyan da bak Gazi Kemal
Başımıza gelen işe.

Ankara’nın dardır yolu
Düşman aldı sağı, solu.
Sen gösterdin Paşam bize
Böyle günde doğru yolu.

Hepinize aydınlık günler dilerim.

https://twitter.com/#!/erkanilmi
http://www.facebook.com/#!/erkanilmi